Łukasz Szewczyk13.11.2010 (11:30)3 komentarze

Hyperion przejmie MNI Telecom

Giełdowa spółka Hyperion przejmie MNI Telecom, ogólnopolską firmę telekomunikacyjną. Dzięki tej operacji na warszawskiej giełdzie będą notowane akcje dużego operatora, posiadającego ok. 260 tys. klientów końcowych.
Akcjonariusze giełdowej spółki Hyperion, ogólnopolskiego operatora świadczącego usługi dostępu do sieci Internet, usługi głosowe oraz telewizyjne poparli wniosek zarządu MNI Telecom dotyczący połączenia z tą telekomunikacyjną spółką, należącą do notowanego na warszawskiej giełdzie funduszu MNI.
To bardzo dobra wiadomość dla akcjonariuszy obu spółek i jej klientów. Połączenie pozwoli na utworzenie w oparciu o firmę Hyperion dużego operatora telekomunikacyjnego o zasięgu ogólnopolskim, zdolnego do skutecznego konkurowania z największymi graczami na rynku tak pod względem ceny, jak i jakości oferowanych usług. Wzmocniony Hyperion będzie oferował klientom zintegrowane pakiety usług, w tym tzw. usługę 4Play, czyli pakiet zawierający telefonię stacjonarną, komórkową, usługi dostępu do Internetu oraz TV interaktywną – mówi Marek Południkiewicz, prezes Hyperion.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podjęło uchwałę w tej sprawie 10 listopada 2010 r. Za połączeniem oddano 74 % głosów zarejestrowanych na NWZ, tj. 8 185 214 głosów.

Połączenie polegać będzie na przejęciu przez Hyperion całości majątku MNI Telecom w zamian za akcje własne wydane funduszowi MNI. Według zaproponowanego harmonogramu proces powinien się zakończyć w pierwszej połowie 2011 r. – Wybrana procedura z punktu widzenia przebiegu całego procesu połączenia jest jasna i czytelna. Prowadzi do całkowitej operacyjnej oraz formalnej inkorporacji spółek, kończącej się przeniesieniem całości majątku MNI Telecom S.A. na rzecz Hyperion i w konsekwencji utratą bytu prawnego przez pierwszą z firm. Obie spółki stają się jedną organizacją – uzasadnia Marek Południkiewicz, prezes Hyperion S.A. oraz MNI Telecom.

W wyniku tej transakcji – po zarejestrowaniu nowej emisji akcji i podwyższenia kapitału przez sąd - udział funduszu MNI w kapitale Hyperion wzrośnie do ok. 66%. – Konstrukcja transakcji, gwarantuje korzyści dla wszystkich akcjonariuszy – stają się oni właścicielami wzmocnionego podmiotu telekomunikacyjnego ze znacząco większym potencjałem do generowania lepszych wyników finansowych niż w sytuacji kiedy Hyperion i MNI Telecom funkcjonowałyby samodzielnie – dodaje prezes Marek Południkiewicz.

Poważny gracz na rynku
Połączenie Hyperion i MNI Telecom umożliwi stworzenie silnego podmiotu posiadającego już obecnie 260 tys. klientów końcowych (z uwzględnieniem akwizycji Stream Communications, której zakończenie planowane jest w 2010 r.), którzy zakontraktowali ponad 300 tys. usług. W perspektywie średniookresowej – do końca 2013 r. – Hyperion ma zwiększyć bazę kliencką do 380 tys., zarówno poprzez rozwój organiczny (dzięki rozszerzeniu zasięgu terytorialnego), jak kolejne akwizycje (np. lokalnych sieci ethernetowych).

Zwiększeniu ma ulec tzw. wskaźnik multiplikacji usług (liczby usług na jednego klienta) poprzez ich sprzedaż, jak i oferowanie pakietów różnych usług w różnych konfiguracjach dopasowanych do oczekiwań zarówno obecnych jak i nowych klientów. W konsekwencji do końca 2013 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży katowickiej spółki powinny przekroczyć już 1 mld zł, przy jednoczesnym wyniku EBIDTA wynoszącym ponad 100 mln zł rocznie (osiągniętej m.in. poprzez ograniczenie kosztów funkcjonowania, dzięki efektom synergii i skali). W 2013 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży Hyperion S.A. powinny wynieść już ok. 400 mln zł. Dla porównania w 2009 r. wyniosły 40,2 mln zł, a więc dziesięciokrotnie mniej.

Ogólnopolski broker usług
Dzięki połączeniu Hyperion i MNI Telecom dojdzie do znacznego rozszerzenia zakresu przedmiotowego i terytorialnego usług świadczonych przez nowy większy podmiot. Klienci końcowi – zarówno indywidualni i korporacyjni - otrzymają pakiet komplementarnych usług telekomunikacyjnych, obejmujący: usługi telefonii stacjonarnej, usługi szerokopasmowego dostępu do sieci Internet, usługi telefonii komórkowej (MVNO), usługi telewizyjne, detaliczne i hurtowe usługi dzierżawy łączy, hurtowe usługi tranzytu i terminacji głosu.
Hyperion

Komentarze (1 - 3 z 3)

Hyperion jedyna firma, która ze zdziadziałego dziada awaryjnego zrobiła się porządną firmą bez awarii przez nawet sekundę przez cały rok (przynajmniej u mnie), nie to co Vectra - o nich szkoda słów
 0  
Mam internet z Hyperionu. Jak trafi sie awaria w piatek po 16 to bez neta sie jest do poniedzialku nawet do poludnia. To jest jakosc uslug. Lacze stale oferuja ale z zastrzezeniem ze w weekendy i swieta moze internetu poprostu nie byc
 0  
będą mieli jednego klienta mniej. W Krakowie od 29 czerwcza 2011 nie ma internetu. Jakość obsługi klienta i informacji co się dzieje DRAMAT! Jak dzwoniłem na infolinie to pani się prawie rozpłakała, mówi że co chwilie ktoś do niej dzwoni z krakowa i po niej jeździ a ona siedzi tu SAMA! Ta firma to jakieś nieporozumienie społeczno-technologiczno-ekonomiczne. A sieci jak nie było tak nie ma i niewiadomo kiedy/czy będzie. dziś połowa lipca 2011. Gratulacje, właśnie złożyłem rezygnacje z "usług" i rozważam skierowanie sprawy do Rzecznika Praw Konsumentow.
 0