Łukasz Szewczyk25.03.2011 (0:03)11 komentarzy

TP Emitel sprzedany - za 1,7 mld zł

Grupa Telekomunikacja Polska poinformowała o sprzedaży spółki TP Emitel, technicznego operatora między innymi dwóch multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) w Polsce.
Grupa TP podpisała przedwstępną umowę sprzedaży Emitela, wiodącego polskiego operatora naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej. Kupującym jest jeden z czołowych funduszy private equity w Europie – Montagu Private Equity. Wartość transakcji wyniosła 1,7 mld zł.
- Ta umowa jest wynikiem strategii Grupy TP, która zakłada koncentrację na naszej podstawowej działalności. Jesteśmy też przekonani, że Montagu, jako nowy właściciel, zapewni dalszy dynamiczny rozwój Emitela – powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

- To pierwsza bezpośrednia inwestycja Montagu w Polsce i druga inwestycja w Europie Środkowowschodniej. Emitel świadczy usługi niezbędne dla odbiorców w atrakcyjnych i wzrostowych segmentach rynku. W oparciu o jej dotychczasową, efektywną działalność, planujemy rozwijać usługi dla nadawców i operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Chcemy wspierać doświadczony zespół menedżerski spółki w dalszym rozwoju Emitela, jako niezależnego operatora infrastruktury radiowo-telewizyjnej oraz telekomunikacyjnej w Polsce – powiedział Michał Chałaczkiewicz, Partner Montagu odpowiedzialny za inwestycje funduszu w Europie Środkowowschodniej.

Transakcja wymaga zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Emitel to wiodący operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej
w Polsce. Spółka jest krajowym liderem w zakresie prac związanych m.in. z cyfryzacją emisji radiowo-telewizyjnych, jak również rozwojem usług bazujących na nowoczesnych systemach łączności bezprzewodowej.

Komentarze (1 - 10 z 11)

To tak trzeba splacic odsetki spolce Polish-Dunish Telekom?
 0  
żeby tylko się nie okazało, że nowym właścicielem zostanie Samuel Walter, który aby chronić swoje interesy w TNK i platformie Ę znowu zablokuje cyfryzację w Polsce
 0  
A za ile sprzedano EMITEM francuzom przy okazji prywatyzacji TP SA ?
Sprzedano ?
To był w zasadzie prezent. Warty jak wiemy 1.7 mld pln.

Co na to prokuratura ?
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 25 marca 2011 o 1:30:34 przez HD_Fan).
 0  
Naziemna telewizja cyfrowa spis kanałów zapowiedzi i wiele więcej na mojej STRONie wystarczy w google wpisac andrzej8651
 0  
@Andrzej8651

Daj spokój, nic nie wiesz o DVB-T, same bzdury. Piszesz o snach i pisz dalej, a o aspektach technicznych telewizji TV Sat, jak i DVB-T zamilcz.
 0  
Podstawowa działalność to jest miedź. Teraz niech zainwestują te pieniądze w światłowody.
 0  
nie bardzo wierze w dobrowolne oddanie Emitela w obce rece za tak smieszne pieniadze. Bardziej skłonny jestem uwierzyć że ich zastraszono, tym bardziej że w tym dzikim kraju rządzi mafia
 0  
@lol.
Nie twórz teorii spiskowych .
Nie masz pojęcia w tych sprawach i zabieraj głosu .
Nie lubię jak nieudacznicy zabierają głos w dyskusji , a nie
wiedzą nic na temat umów i warunków sprzedaży .
 0  
@HD Fan - Emitel byl czescia TP i zostal z niej wydzielony jako osobny podmiot... nie wiem wiec o jakich "prezentach" piszesz...

@lol TP miala w planach sprzedac Emitela juz ponad rok temu...
HodowcaZwierzatFuterkowyh 25.03.2011 (15:02:27)
 0  
@HD fan ma racje.Sprzedaż dotyczyła samej TP S.A a że tpsa była właścicielem Emitela to Emitel poszedł gratis.
 0