Łukasz Szewczyk19.06.2011 (21:30)31 komentarzy

Szefowa UKE zaniepokojna przyszłością TP

Jestem zaniepokojona stanem Telekomunikacji Polskiej i poziomem myślenia o przyszłości - mówi w wywiadzie dla Krajowego Forum Szerokopasmowego Anna Streżyńska, prezes UKE.
Szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej swoimi decyzjami naciska na operatorów, by oferowali coraz tańszy i szybszy Internet. Operatorzy twierdzą, że klienci wybierają niższe prędkości internetu (od 2 Mb/s do 6 Mb/s), jednak szefowa UKE apeluje by patrzeć w przyszłość. Rosnąca liczba multimedialnych treści w sieci spowoduje większy popyt na szybkie łącza.
- Jeżeli teraz będziemy nadal budować łącza dostosowane do internetu przesyłającego dane z prędkością kilku, czy kilkunastu megabitów, to za kilka lat trudno będzie te inwestycje odwrócić, wypruć z ziemi i budynków kable miedziane i zamieniać na światłowody. Nawet, jeśli dziś jeszcze nie potrzebujemy ultraszybkiego internetu, dobrze jest patrzeć w przyszłość - mówi w wywiadzie dla Krajowego Forum Szerokopasmowego Anna Streżyńska, szefowa UKE.

Streżyńska nie ukrywa, że chce by Telekomunikacja Polska mocniej walczyła o klienta szybkiego Internetu szerokopasmowego, przede wszystkim z operatorami telewizji kablowej. W ten sposób UKE chce ograniczyć miejski monopol sieci kablowych, co według szefowej UKE może spowodować, że kablowi operatorzy będą częściej inwestować także poza tzw. rynkami wielkomiejskimi.

- Mam nadzieję, że TP przestanie marnować potencjał, jaki posiada. Jestem szczerze zaniepokojona stanem tej firmy i poziomem myślenia o przyszłości, o tym jak konkurować i jaką ofertę usług przedstawić klientom detalicznym. W TP nie widzę takiego myślenia. Nie widzę, by TP miała koncepcję, w którą stronę się rozwijać - dodaje Streżyńska.
Krajowe Forum Szerokopasmowe

Komentarze (1 - 10 z 31)

100% racji. Szkoda tylko że TP tego nie widzą. Wszyscy to widzą i o tym mówią ale tylko w TP nie.
Aśnaebaem (usunięte konto #20478) 19.06.2011 (22:41:53)
 0  
"Operatorzy twierdzą, że klienci wybierają niższe prędkości internetu (od 2 Mb/s do 6 Mb/s)"
Prawda jest taka, że klienci TPSA nie mają technicznych możliwości na szybszy net niż 2Mb/s.
NIE MAJA WYBORU!
 0  
No nie do końca się zgadzam ze Streżyńską. Ma racje - TP powinna budować sieci światłowodowe. Ale TP (czemu się nie dziwię) nie chce oddawać sieci światłowodowych, za bezcen tak jak teraz. Więc trzeba usiąść do stołu i wypracować kompromis.
 0  
Najlepszy urzędnik w Polsce
 0  
Tutaj jestem zaskoczony tak konkretną wypowiedzią szefowej UKE i wielkie brawa za to, konkretne fakty, może TP kiedyś obudzi się z tego snu albo w ręką w nocniku..
 0  
Bardzo dobra wypowiedz . A O TO MOJA LINIA TP
http://www.garnek.pl/kabeltp/a

I PISMO OD UKE O BRAKU KASY NA REMONT LINI UHAHAHA ... I TAK W TEN SPOSO MAM DALEJ MAX ŁĄCZE 1024kbps :D:D:DD:D:D:

Ludzie wybierają 2 albo 6 bo nie ma mozliwosci technicznych ... ja jebut jakie w tp gł..y siedzą masakra ...
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 20 czerwca 2011 o 6:40:04 przez stalewiak).
 0  
MAJĄ wybór- w Playu jak ja - 512 kbps za 29 zł
 0  
Klienci wybierają niższe prędkości internetu nie dlatego, że taki internet chcą, tylko dlatego, że zazwyczaj linia na więcej nie pozwala. Niech TP w końcu się weźmie za tą swoja przedpotopową infrastrukturę, zmodernizuje ją, to zobaczy wtedy jaki internet będą ludzie brali. I na pewno nie będzie to 2, czy 6 Mb/s
 0  
WKROCZCIE W KOŃCU NA WIEŚ I ZRÓBCIE PRZYNAJMNIEJ 2 MEGA I NIE MYŚLCIE O KOSMOSIE!!
 0  
Niech lepiej pomyślą o modernizacji linii tak żeby poszło więcej niż 6 mb lub chociaż u niektórych 2 mb/s,oni tylko myślą o większych prędkościach netu 40,80 mb/s za dużą kasę które mało gdzie można osiągnąć,ja to obecnie mam 6 mb/s w netii na liniach tp ale ze względu na duże tłumienie itp. nawet jak wezmę 20 mb/s to będę mieć ponad 10 do 20 nie wiadomo dokładnie ile ale i tak zmieniam w tym miesiącu neta w nowej promocji netii w ramach gwarancji ceny no limits- jaki masz drut taki internet bo mi się to opłaca za 1,98 więcej miesięcznego abonamentu mam szybszy net szybciej minimum te 4 mb/s i upload będę mieć w końcu większy niż 512 kb/s.Gdybym miał możliwość neta przez tv kablową to bez zastanowienia bym u nich wział pakiet internet+telefon+tv a tak niestety nie mam innej możliwości niż na linii tp + miejskie sieci ok. 1 mb/s prawie za tyle samo ile płacę pewnie i nie zawsze dobrze działają.
Treść edytowana 3 razy (ostatnio 20 czerwca 2011 o 9:30:46 przez pakierhakierxd).
 0