Łukasz Szewczyk27.06.2011 (14:41)8 komentarzy

Polskie Radio z aplikacją na Androida i iPhone

Od poniedziałku - 27 czerwca 2011roku - posiadacze smartfonów iPhone oraz z systemem Android będą mogli pobrać oficjalną aplikację Polskiego Radia, która pozwala m.in. na oglądanie radiowej Czwórki - Radia z Wizją.
Mobilna aplikacja Polskiego Radia przenosi na telefony komórkowe treści z portalu internetowego polskieradio.pl pozwalając użytkownikom czytać, słuchać i oglądać interesujące ich informacje. Oprócz powszechnie spotykanej funkcji słuchania na żywo programów radiowych przez telefon, aplikacja umożliwia także odsłuchiwanie poszczególnych nagrań i czytanie wszystkich newsów znajdujących się na portalu internetowym nadawcy.
Wśród programów na żywo jest nie tylko pięć dostępnych na falach radiowych (Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka – Radio z Wizją i Polskie Radio dla Zagranicy), ale także prawie sto kanałów dostępnych do tej pory tylko na stronie internetowej moje.polskieradio.pl. Ciekawą funkcją aplikacji jest także możliwość oglądania na żywo Programu 4 Polskiego Radia (Czwórki – Radia z Wizją).

- Zależało nam na tym, aby przenieść cały nasz serwis internetowy na urządzenia mobilne. Mamy w nim mnóstwo interesujących treści, które cenią nasi słuchacze. Chcieliśmy, aby mieli do nich dostęp wszędzie, gdzie się znajdują, czyli nie tylko w pracy i w domu, gdzie najczęściej korzystamy z komputera, ale także np. na spacerze czy w drodze na spotkanie. Polacy coraz częściej wykorzystują smartfony do konsumpcji informacji. Ponad 5 mln z nas korzysta z Internetu w telefonie, czytając wiadomości, sprawdzając e-mail czy pogodę. Dostrzegamy ten trend i chcemy dostarczać użytkownikom treści w sposób, jaki jest dla nich najwygodniejszy. Stąd decyzja o uruchomieniu aplikacji mobilnej – mówi Krzysztof Mielech, zastępca dyrektora portalu Polskiego Radia odpowiedzialny za wdrożenie projektu.

Aplikacja Polskiego Radia będzie także angażować słuchaczy. Dzięki innowacyjnej funkcji, jaką jest możliwość nawiązania komunikacji pomiędzy słuchaczami a prowadzącym program, słuchacze, którzy zalogują się w aplikacji swoim loginem i hasłem z portalu internetowego, mogą np. oddać głos na listę przebojów Trójki. Ponadto podczas wybranych audycji mają możliwość wyrażenia swojego zdania poprzez udział w sondzie lub napisanie krótkiej wiadomości do prowadzących program.

Aplikacja będzie dostępna za darmo do pobrania na telefony iPhone i Android oraz tablety iPad ze sklepów z aplikacjami Apple App Store i Google Android Market.

Komentarze (1 - 8 z 8)

A czy na symbiana też jest takie ustrojstwo?
 0  
Symbian umiera, więc pewnie nie będzie.
 0  
super trojka na iphonie
 0  
Szybko, nie znaczy dobrze. Powinni zlecić najpierw testy, a tak wypuścili bubla. Stare telefony z Androidem 2.1 wcale nie radzą sobie z tą aplikacją. Przykładem jest LG Swift (GT540), gdzie można słuchać audycji z odtworzenia, ale juz przy stacjach na żywo wywala błąd dźwięku. Nie ma tylko problemu z Radiem Na Wizji, gdzie jakość obrazu i dźwięku jest doskonała. Nie wiem, może to wina tego bubla jakim jest Swift, gdzie nie ma oficjalnej aktualizacji do 2.2, może błąd tymczasowy. Czekam na jakieś poprawki, bo zapowiadała się ta aplikacja nieźle, a tak kiszka.
 0  
Symbian to najpopularniejszy system w Polsce, więc dlaczego nie ma na symbiana?
 0  
Dla posiadaczy Symbiana, ściągnijcie sobie aplikacje gagabox, abonament roczny 35 zeta jakoś tak i macie tam polskie radio + rozgłosnie regionalne
 0  
@anty iphone user. Dzięki za wskazówkę. Nie potrzrebuję żadnich andków itp. Zainstalowałem gagabox - chodzi idealnie, pobiera bardzo mało danych (11MB/godzinę słuchania), kilkadzeisiąt stacji, koszt: miesięcznie 3zł+vat rocznie 25zł+vat (pierwszy miesiąc za darmo).
 0  
cool :) dla posiadaczy androida również jest bardzo dobrą opcją TuneIn Radio, ściągnijcie sobie z Marketu :) działa doskonale!
 0