Łukasz Szewczyk20.07.2011 (16:46)72 komentarze

6 mln użytkowników sieci Play

Komórkowa sieć Play poinformowała o pozyskaniu 6 mln użytkowników. Większą cześć bazy stanowią klienci usług pre-paid (tzw. "na kartę"). Ponad milion użytkowników to klienci, którzy skorzystali z opcji przeniesienia numeru.
Play
Komórkowa sieć Play poinformowała, że na koniec drugiego kwartału 2011 roku obsługiwała 5,9 mln abonentów, z czego 56 proc. bazy (ok, 3,3 mln) stanowią klienci usług pre-paid, z kolei 44 proc. (ok 2,6 mln) to klienci usług abonamentowych. Operator zdradził także, że posiada 800 tys. użytkowników internetu mobilnego.
Warto dodać, że na początku lipca 2011 roku liczba użytkowników Play przekroczyła już 6 mln. Czwarty operator komórkowy w Polsce szacuje, że posiada już 12 proc. udziałów w rynku.

Komórkowa sieć Play prowadzi na rynku pod względem pozyskanych numerów od innych operatorów. W pierwszej połowie 2011 roku udziały Play w rynku MNP wyniosły 70 proc. Do tej pory ponad 1,2 mln klientów przeniosło numery z innych sieci do Play, z czego większość skorzystała z ofert abonamentowych.

Klienci Play chętnie sięgają po zaawansowane telefony komórkowe - smartfony stanowią już 60 proc. sprzedaży telefonów w Play. W drugim kwartale 2011 roku popularnymi modelami były: HTC - Desire oraz HTC Wildfire.

Komentarze (1 - 10 z 72)

Pamiętam jak śmiano się z PLAY, gdy podano do wiadomości prognozę o zdobyciu 1 miliona abonentów.
 0  
2,6mln prawdziwych abonentow, kiepskawow po prawie 5 latach. Za to ciekawe ile z tych 3,4mln pre-paid to karty duchy bez rejestracji i lezacych pewnie w koszu, 1-2mln????
 0  
mk 13 a u innych operatorów takich duchów nie ma rozumiem ?

PLAY jak dla mnie jest świetną alternatywą .
+ są takie
-za darmo w siecie
-połączenia do innyc htanie
-(u mnie ) zasięg zawsze
-Bez problemowo od 3 lat .

Ktoś napisze ale to i tamto więc jak chce napisać to konkrety proszę . Jak dla mnie Play wymiata na Polskim rynku i długo nic tego nei zmieni.
 0  
No i to ich 4G ma tyle wspólnego z 4G co wyrób czekoladopodobny z czekoladą
 0  
Co się dziwić jeżeli taki np. Orange za 5 zł daje łaskawie 2 dni na wydzwonienie tej kwoty w cenie po 29 gr/minuta a Play za 5 zł nie na dwa lecz na CAŁY ROK i to w cenie po 5 groszy /minuta no to co tu się zastanawiać WIAĆ do PLAYa w te pędy.
mówę prawdę - naprawdę. 20.07.2011 (17:10:10)
 0  
Zobaczycie co bedzie w Plusie na jesien to Playa sie ... na rzadko... Dlatego tylko Oni pluli sie że Solorz kupuje Plusa... zemsta bedzie slodka
 0  
@Yarek a co ma być w Plusie, Solorz jak dostanie zgodę będzie miał do spłacenia ~14 mld zł kredytów , więc na obniżki bym nie liczył
 0  
we wrześniu kończy mi się umowa z T-m... i poważnie myślę o przejściu do play, głównym powodem jest słaby zasięg w T w mojej okolicy
 0  
co ty mk13 pierdzielisz pre paid rowniez abonenci którzy doładowuja karty regularnie a co Ty masz telefon i z niego wogole nie dzwonisz czy co...bzdura
 0  
Skoro rozdawało się startery ... Ilu tak naprawdę jest aktywnych użytkowników ? Wie ktoś ? :D
 0