Łukasz Szewczyk12.08.2011 (15:00)22 komentarze

Telefonia Cyfrowy Polsat na infrastrukturze Plusa

Cyfrowy Polsat rozpoczyna świadczenie swoich usług telefonii komórkowej w oparciu o infrastrukturę radiową spółki Polkomtel, operatora sieci Plus. Współpraca jest prowadzona na mocy umowy o roamingu krajowym, którą spółki podpisały w marcu.
Telefony Cyfrowego Polsatu podłączone do sieci radiowej spółki Polkomtel mają zasięg analogiczny do zasięgu sieci Plus. Klienci Cyfrowego Polsatu, tak jak dotychczas, mogą korzystać w niezmienionym kształcie ze wszystkich usług głosowych oraz transmisji danych proponowanych przez platformę.
Obecnie Cyfrowy Polsat w zakresie świadczenia swoich usług MVNO współpracuje z trzema spółkami – PTC, PTK Centertel i Polkomtel – zapewniając swoim abonentom największy zasięg usług na terenie całego kraju.

- Bardzo się cieszę ze współpracy nawiązanej z Polkomtelem. Przyczyni się ona do optymalizacji naszych kosztów z tytułu roamingu krajowego oraz zapewni nam jeszcze większy komfort przy projektowaniu produktów dla naszych abonentów. Nasza strategia przewiduje intensywny rozwój usług zintegrowanych, których składową jest telefonia komórkowa, dlatego ważna jest dla nas współpraca z operatorem otwartym na zmiany, nowe technologie i projekty – powiedział Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

Cyfrowy Polsat usługi telefonii komórkowej oferuje od 2008 r. w modelu infrastrukturalnego operatora MVNO. Spółka wybudowała własną infrastrukturę telekomunikacyjną, co zapewnia jej pełną swobodę w kształtowaniu taryf, usług i promocji dla klientów. Dotychczas usługi świadczyła w oparciu o sieć radiową PTC Sp. z o.o. (operatora sieci T-Mobile) oraz PTK Centertel Sp. z o.o. (operatora sieci Orange). Telefonia komórkowa wchodzi w skład Multioferty Cyfrowego Polsatu, czyli zestawu 3 usług – telewizji, Internetu szerokopasmowego i telefonii komórkowej - który abonent może nabyć w ramach jednej umowy, opłaty abonamentowej i faktury.

Komentarze (1 - 10 z 22)

Trzeba będzie zrezygnować z usług Plusa , nie chcę mieć nic wspólnego z polszmatem
 0  
TO JUŻ KONIEC PLUSA
 0  
Ostatnia umowa moja z Plusem, nie chcę nawet złotówki dać zarobić tym dziadom. Internet szerokopasmowy wąskolimitowany ale szerokoimpulsowy
 0  
Zamiast się cieszyć że Plus zostaje w PL rękach, to Wam zawsze potrafić tylko narzekać. Zróbcie lepiej to wtedy pogadamy. Lepiej mieć coś swojego niż obce Co ma temat Plusa do tematu MVNO CP? Narazie świadczą usługi odzielinie nie łączą się. To tylko umowa na korzystanie z nadajników.

Śmieszne są te Wasze komentarze, tylko negatywy.
 0  
idźcie do niemieckiego T-Mobile, ja odchodzę więc zwolni się miejsce
 0  
Nie macie co robić tylko narzekać? Idźcie sobie do innego operatora, a potem do kolejnego i kolejnego, bo zawsze można znaleźć to, co nie będzie się podobało... za chwilę odkryjecie, że nie będziecie dorabiać Niemców czy Francuzów... Nie ma rzeczy i operatorów idealnych... Nie wiecie jeszcze o tym...???
 0  
no, no, czyli zasięg cp to jednak coś 0o a myślałem że korzystają z zasięgu areo2, mobylandu tylko :P
 0  
Koniec Plusa jest bliski.
 0  
Ja narzekającym proponuję zebrać się w związku z tym w jednym miejscu i w ramach protestu popełnić zbiorowe seppuku :)
 0  
PLUS I POLSZMAT NA WYMARCIU!!! ZAPRASZAM DO ORANGE POLECAM!!!
 0