Łukasz Szewczyk29.11.2011 (12:23)32 komentarze

Jaki zasięg LTE w sieci Plus? (foto)

Komórkowa sieć Plus rozpoczęła internetową rewolucje w Polsce, wprowadzając do oferty szybki Internet LTE (do 100 Mb/s). W pierwszym etapie w zasięgu oferowanej przez Plusa technologii LTE znajdzie się co piąty Polak.
Komórkowa sieć Plus od wtorku - 29 listopada 2011 roku - oferuje swoim klientom Internet w technologii LTE (szerzej o nowej ofercie informujemy tutaj). Plus znalazł się, obok Cyfrowego Polsatu, w gronie pionierów nowej technologii. Do tej pory była ona dostępna u blisko 20 operatorów na świecie, a mogli z niej korzystać mieszkańcy dosłownie kilku krajów. Dziś Polska dołącza do takich państw, jak Szwajcaria, Japonia, Korea Południowa, USA oraz krajów skandynawskich - Finlandii, Szwecji, Norwegii, Danii, które swoim mieszkańcom już oferują technologię LTE.

Od końca listopada z LTE będzie można korzystać w ponad 1,3 tys. miejscowościach w całej Polsce. Wśród miast objętych zasięgiem LTE znalazły się wielkie aglomeracje, m.in.: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice, Trójmiasto, Szczecin, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Opole, Lublin, Białystok, Rzeszów i Kielce, ale, co ważne, także dużo mniejsze miejscowości, np. Aleksandrów Kujawski, Bartoszyce, Golina, Jabłonowo Pomorskie, Kazimierz Dolny, Miastko, Parczew, Radymno, Szczawno-Zdrój, Węgrów, Zakroczym i wiele innych. W zasięgu tej technologii znajduje się obecnie prawie 22% populacji naszego kraju i - jak zapewnia operatora - będzie on dynamicznie poszerzany.

Komentarze (1 - 10 z 32)

O proszę nawet Janowiec Wlkp. ma LTE.
 2  
Zasięg w Bydgoszczy to jakiś totalny żart...
 1  
Mapa zasięgu LTE bardzo ładnie się prezentuje. A z czasem białych plam będzie coraz mniej. Połączone siły wszystkich spółek p. Solorza działają i rozbudowują LTE. Do końca 2013 białych plam nie bezie. Każdy Polak będzie w zasięgu superszybkiego LTE.
 0  
U w ogóle nie ma zasięgu z Plusa, a co to dopiero mówić o LTE.
 0  
dobrze że w janowcu będzie lte
 2  
nie wygląda to imponująco, ale od czegoś trzeba zacząć.
 1  
a nałożyć mapy innych operatorów to nawet 3G jest w tych samych miejscach, a tam gdzie jest tylko EDGE lub GPRS to nic się nie dzieje. normalnie o kant d... to rozbić
 1  
wygląda na to że to są częstotliwości Aero2, a że teraz właściciel ten sam to korzysta tez z nich i Plus.
 1  
i nawet Nysa wow, faktycznie zauwazylem w mojej noki n8 ze zasieg jest 3.5G i net smiga ale niewiedzialem ze to dlatego no to fajnie ze net mobilny przyspiesza jeszcze tylko na bardziej atrakcyjne pakiety poczekajmy
 0  
czy ja dobrze widzę Braniewo? :)
 0