Łukasz Szewczyk28.02.2012 (16:50)30 komentarzy

Play: 7 mln użytkowników. Kuba Wojewódzki w reklamie

Komórkowa sieć Play 2011 rok zakończyła liczbą ponad 7 milionów użytkowników. Prawie połowę bazy stanowią klienci abonamentowi, a operator pozyskuje najwięcej klientów z innych sieci. Dodatkowo planowana jest kolejna kampania z Kubą Wojewódzkim.
Play
W marcu 2012 roku minie dokładnie 5 lat od komercyjnego startu Play. Jak wyliczył operator, dzięki Play Polacy zaoszczędzili 19 miliardów złotych. Na koniec 2011 roku z usług operatora korzystało 7 076 000 klientów, oznacza to ponad 37% wzrost w porównaniu z rokiem 2010. W tym 44% to klienci usług abonamentowych, a 56% usług przedpłaconych. Daje to Play aż 14% udziału w niezwykle konkurencyjnym polskim rynku usług telekomunikacyjnych.
Operator może pochwalić się także ponad milionem klientów mobilnego Internetu Play Online. W stosunku do roku 2010 liczba użytkowników wzrosła o 42%. Odgrywa także coraz większą rolę, jako dostawca usług telekomunikacyjnych dla firm, baza 530 tys. klientów biznesowych w 2011 roku stanowi wzrost o 79% w stosunku do roku poprzedniego.

Od 3 lat Play jest najchętniej wybieranym operatorem wśród klientów przenoszących numer do innej sieci z 70% udziałem w MNP, czyli 7 osób na 10 wybiera Play jako nowego operatora.

Przychody spółki w 2011 wzrosły o ponad 33% do poziomu 2,672 miliarda złotych. EBITDA wyniosła 873,9 milionów złotych, co oznacza wzrost o 108% w stosunku do roku 2010. Spółka konsekwentnie i efektywnie inwestuje w rozwój infrastruktury. Sieć szybkiego mobilnego internetu HSPA+ (4G) jest dostępna dla 80% populacji naszego kraju.

Wiosną komórkowa sieć Play ponownie ruszy z kampanią reklamową, której twarzą ponownie zostanie Kuba Wojewódzki. - i]Znowu będzie zadyma[/i] - zdradza jedynie Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play.

Komentarze (1 - 10 z 30)

Korzystam z usług tego operatora już 3 lata i jestem zadowolony, więc taki wzrost użytkowników mnie nie dziwi! Gratulacje.
 10  
Jestem zdziwiony faktem, że posiadają już ponad 7 mln użytkowników, brawo. Z jednej strony fajnie, z drugiej źle, bo przeciążenie infrastruktury jest niekorzystne dla osób korzystających z internetu. No cóż, mam nadzieję, że jakoś to rozwiążą, a tym czasem nie narzekam, bo i tak jestem bardziej zadowolony z ich internetu, niż z iplusa. Pozdrawiam.
 5  
Mi po 3 miesiącach używania Fresh'a po prostu odłączono sieć. Bez powiadomienia, bez sms'a. Fakt nie było nic na koncie i tak po prostu odłączyli. Obecnie WALCZĘ o przywrócenie numeru. Każdy kontakt z BOK jest beznadziejny. Brak kompetentnych ludzi na stanowisku. Nic się nie dowiesz... Po prostu żenada. Chwalą się Liczbami a nie podejściem do klienta.Kliencie jesteś tylko po to byś PŁACIŁ !!! A reszta w duxxe.

Jest to liczba chyba wszystkich uruchomionych kart od czasu powstania operatora (sieci - to za wiele) a nie czynnych użytkowników.
 4  
Ja tam mam 8 gb transferu, łącze 2 mb/s za ponad 20 zł.
 9  
Gratulacje. Tylko niech Wojewódzki nie zapomni polskiej flagi i psiego gówna.
 3  
tupac888 a kto korzysta z Mobilnego Netu NET tylko na Kablu
 2  
Prostak jakim jest pan Wojewódzki a raczej powiatowy zle swiadczy o Playu
 3  
Masz rację, źle świadczy, ale nie o Panu Wojewódzkim, ale o TOBIE! Jak możesz oceniać człowieka na podstawie plotek, czy życia publicznego, bo domniemam, że nie znasz Kubę Wojewódzkiego prywatnie... Jego udział w reklamie świadczy o Play, że jest sprytny i trzeźwo myśli, ponieważ do reklamy używa idola młodzieży, tym samy mamy obraz w jaka grupę docelową uderza Play. Z resztą same liczby mówią za siebie. Ogromny wzrost liczby użytkowników sieci Play przynajmniej w kilkudziesięciu procentach jest zasługą reklamy z udziałem Wojewódzkiego.
 0  
play sie chwali ciągle tym 4G... było by super, tylko szkoda że 4G w Polsce nie ma!!! więc ciekawe skąd dane że 80% jest w tym zasięgu. Zapewne jak wszystkie inne dane wyssane z palca i kłamliwe. Teraz play boi sie konkurencji t-mobile i mu proces wytacza za to że t-mobile osmielił sie mieć tańsze telefony niż play... zobaczymy co "mądrogłowcy" playowi będą mówić od 2013r kiedy skończą się preferencyjne stawki i nie będzie już można żerować na innych operatorach... góra 2016 i play bedzie się łączyć z któryms z głównej trójki i na tym się skończy
 0  
i to biuro (nie)obsługi... dzwonią do klienta któremu się kończy umowa i proponują podniesienie abonamentu. na stwierdzenie że wyższego abonamentu klient nie potrzebuje i pyta o jakiś niższy konsultant telefoniczny mówi że innych ofert nie zna i odsyła klienta po zapoznanie się do punktu sprzedaży po informacje... żenada!!!
 7