Łukasz Szewczyk16.04.2012 (11:46)brak komentarzy

Nowa aplikacja nk.pl dla Windows Phone

Portal nk.pl jest konsekwentnie udostępniany na nowych platformach, w tym smartfonach z ekranem dotykowym. Po sukcesie wersji NK Touch dla urządzeń z systemem Symbian 3, swoją premierę ma aplikacja dla telefonów z Windows Phone 7.
Nowa aplikacja od NK została zaprojektowana specjalnie pod system operacyjny Windows Phone 7 i powstała w ścisłej współpracy z firmami Nokia i Microsoft. Projekt został oparty o wytyczne interfejsu Metro, który staje się właśnie standardem we wszystkich produktach Microsoft. Dzięki temu Użytkownicy mogą liczyć na wysoką jakość obsługi aplikacji i wygodne, intuicyjne korzystanie. Aplikacja łączy się z serwerami NK i umożliwia korzystanie z serwisu nk.pl. Program daje dostęp do takich funkcji portalu, jak m.in.: poczta, wpisy, przeglądanie profili znajomych czy galerie zdjęć.
- Windows Phone 7 to zupełnie nowe środowisko, dla którego nie było dotąd aplikacji NK. Widzimy w tym systemie duży potencjał. Od teraz Użytkownicy telefonów z tym systemem będą mogli korzystać z idealnie dostosowanej do niego wersji nk.pl - mówi Szymon Włochowicz, head of mobile w Naszej Klasie.

Aplikacja nk.pl dla systemu Windows Phone 7 została napisana przez firmę Psiloc. Produkty mobilne najpopularniejszego polskiego portalu społecznościowego są konsekwentnie rozwijane. W bliskiej przyszłości można spodziewać się nowych wersji strony Lajt m.nk.pl, specjalnie dostosowanych do iPhone'ów i smartfonów z systemem Android.

Aplikację do telefonów z systemem Windows Mobile 7 można pobrać z Windows Marketplace.