Łukasz Szewczyk19.06.2012 (8:16)6 komentarzy

Microsoft zaprezentował swój tablet Surface (wideo)

Microsoft wchodzi na nowy dla siebie rynek. Firma zaprezentowała właśnie swój pierwszy tablet - Surface, który ma być odpowiedzią na popularnego iPada. Urządzenie będzie pracowało m.in. w oparciu o system Windows 8. Czy Microsoft podbije rynek?
Tablet Microsoft Surface na światowym rynku pojawi się w dwóch wersjach. Jesienią 2012 roku na rynku zadebiutuje pierwsza wersja tabletu pracująca pod systemem Windows RT. Pierwszy tablet będzie wyposażony w procesor: nVidia w architekturze ARM oraz ekran dotykowy 10,6 cala ClearType HD. Jego charakterystyka to waga 676 g oraz grubość 9,3 mm. Urządzenie będzie posiadało także czytnik kart microSD, USB 2.0, wyjście Micro HD Video, 2x2 anteny działające w technologii MIMO; oprogramowanie Windows RT, Office Home & Student 2013 RT oraz pamięć - 32 GB lub 64 GB

Z kolei na przełomie 2012/2013 roku na rynku ma pojawić się druga wersja tabletu pracującego pod systemem Windows 8 Pro. Ten model będzie wyposażony w procesor Intel Core i5 (Ivy Bridge) oraz ekran dotykowy 10,6 cala ClearType Full HD (1080p). Jego waga wyniesie 903 g, a grubość 13,5 mm. Tablet będzie posiadał czytnik kart microSDXC, USB 3.0, Mini DisplayPort Video, 2x2 anteny działające w technologii MIMO; Oprogramowanie - Windows 8 Pro, obsługa rysika oraz pamięć - 64 GB lub 128 GB.
Surface Microsoft tablet 2
Na razie brak informacji o cenie. Microsoft uruchomiło już także stronę internetową o nowym tablecie.

Gazeta.pl

Komentarze (1 - 6 z 6)

Teraz wiadomo, po co powstał nowy interfejs w Windows 8. Testowałem Windows 8, ale na desktopie, a nie tablecie. Ósemka na tablety pasuje bardziej.
 4  
Ktoś powie czym tu się zachwycać. Nie mniej ciekawie się prezentuje ów tablet.
Pewnie wydajność będzie miała duże znaczenie, a na ocenę tego trzeba będzie poczekać.
K l i n (usunięte konto #3093) 19.06.2012 (11:03:38)
 1  
Jeżeli pokaże się na tych tabletach Adobe Photoshop oraz LR biorę od ręki !
Dodaje, że nie chce używać do obróbki ekranu ale podłączone ekran oraz tablet z rysikiem.
 1  
Wg mnie całkiem nieźle, ciekawe tylko jakie będą ceny. Pewnie koło 3 tyś.
 2  
Mam nadzieję że tablet z Windowsem zmiecie z powierzchni wszelkie Samsungi i inne androidopodobne twory które zacinają się na potęgę... A i jak apple poczuje powiew konkurencji na plecach to też tylko na dobre im to wyjdzie. Dlatego też "kibicuje" MS by tablet dobrze się sprzedawał. Zwłaszcza ze to Bill Gates wiele lat temu podczas wywiadu twierdził że przyszłość leży w tabletach podczas gdy śp. Steave Jobs upierał się przy laptopach....
 0  
Nie wiem co twierdził Steve Jobs, jednak to Apple pokazało jak ma działać tablet, a to co pokazało M$ to nie tablet (ciężki kloc) i nie laptop (wydajność). M$ dalej nie wyciągnął wniosków o co w tym wszystkim chodzi i jeżeli nie teraz to prawdopodobnie już nigdy nie uda im się wypuścić kultowego urządzenia. O ile w systemach jakoś sobie radzili kopiując konkurencję to każdy ich projekt urządzenia ( z wyjątkiem xbox i kinect) kończy się porażką. Surfece nie jest praktyczny do zastosowań domowych ani zawodowych, obecnie są już konkurencyjne rozwiązania o wiele bardziej praktyczne, więc nie wróżę wielkiego sukcesu chyba, że będą o połowę tańsi od konkurencji.
 0