Łukasz Szewczyk13.07.2012 (9:16)15 komentarzy

Wikipedia blokuje użytkowników Orange i Play

Użytkownicy korzystający z internetu mobilnego w sieci Orange i Play nie mogą edytować treści w Wikipedii. Powodem blokady jest notoryczne naruszanie regulaminu przez użytkowników oraz brak reakcji ze strony operatorów.
Wikipedia zastosowała globalną blokadę adresów IP użytkowników korzystających z internetu w sieciach Orange Polska oraz Play. To oznacza, że użytkownicy tych sieci nie mogą dokonywać żadnych edycji w Wikipedii. Dodajmy, że zablokowana została jedynie możliwość edycji haseł, można je natomiast nadal czytać bez żadnych ograniczeń.
Z powodu uporczywych wandalizmów, gróźb karalnych w stosunku do innych użytkowników, licznych wypowiedzi propagujących postawy nazistowskie, gloryfikujących zbrodniarzy, obrażania innych użytkowników, używania w wypowiedziach wulgaryzmów oraz usuwania zawartości stron (zarówno w głównej przestrzeni nazw, jak i na stronach uczestników projektu) dokonywanych z zakresów adresów IP przyznanych usłudze internetu mobilnego Neostrady sieci Orange oraz internetu mobilnego sieci Play, a także braku reakcji ze strony operatorów na e-maile zwracające uwagę na tę szkodliwą działalność, 12 lipca 2012 roku została zablokowana możliwość edytowania Wikipedii przez niezalogowanych użytkowników korzystających z usług ww. operatorów - czytamy w oświadczeniu Wikipedii

Twórcy internetowej encyklopedii zdają sobie sprawę, że blokada może okazać się uciążliwa, dlatego apelują do użytkowników Orange i Play:
Jeżeli uważasz, że blokada ta jest niesłuszna, jeśli chcesz złożyć skargę - poinformuj o tym operatora usług, jako że wikipedyści wyczerpali metody walki ze wspomnianym wandalem
Pozostawiono jednak furtkę dla użytkowników przestrzegających regulamin - osoby chcący założyć konto muszą skontaktować się z administratorem Wikipedii i postępować zgodnie ze wskazówkami.
Wikipedia

Komentarze (1 - 10 z 15)

Próbują winę za swoją nieudolność zrzucić na użytkowników internetu. Zamiast wdrożyć system, który nie pozwalałby na publikację zakazanych treści, najlepiej poblokować IP które w internecie mobilnym jest przecież dynamiczne.

Na forach różnych portali, np. onet, wysyła się dziennie kilkadziesiąt tysięcy postów niezgodnych z regulaminem i moderatorzy jakoś je potrafią wyłapać. Wikipedia zaś taka biedna, pokrzywdzona..
 6  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
oświadczenie Bociana w tej kwestii
bocian.ugu.pl/2012/01/29/wikipedzia-sucks/
 34  
Nie jestem uzytkownikiem zadnej z tych sieci, jednak taka postawa jest idiotyczna.
Tak zachowuje sie "wolna encyklopedia"???
 4  
Problem jest o wiele głębszy !
Na pewnych portalach/forach NADGORLIWOŚĆ moderatorki jest zatrważająco ŚMIESZNA , u innych natomiast DZIWNIE opieszała bądź właściwie ŻADNA !
Problem polega na odróżnieniu BADZIEWIA od PRAWDY czy RZETELNOŚCI !

I tu się kłania właściwie TANDETA ... MODERATORÓW !
Odnosi się wrażenie że większość MODERATORÓW to dziwaczne persony z ...łapanki , niemal tak jak pracownicy wielkich sieci handlowych !
 8  
Na chwilę obecną jest brak możliwości założenia konta z IP Play a administratorzy umywają ręce w tym temacie każąc robić zgłoszenia z prośbą o założenie konta ale zgłoszenia są TEŻ zablokowane.
Zwykły użytkownik Play nie może też zgłosić błędu/naruszenia/niezgodności w Wikipedii z powodu blokady.
 2  
WIKIPEDIA Niewolna dla PLAY
Polo i MTV to Gówno 15.07.2012 (21:29:51)
 2  
Brawo Wikipedia!
Dość z tym chamstwem.
Chcesz obrażać ,wulgaryzować - pogadaj do lusterka.
Wolność dla zniewolonego narodu japtystów!!!
Co?
Kto to pisał?
 1  
ja bym proponował Wikipedii żeby zablokowała CAŁĄ sieć, bo wandale znajdą obejście jak będą chcieli przez Tor-y i inne takie... Dać tylko możliwość edycji z komputera w domu któregoś z Adminów ;-)
 1  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Admini banują i kapują za żywota do ABUSE. Nie wierzycie - sprawdźcie:

pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Wk%C5%82ad/Tomaszlach

pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Specjalna:Rejestr/block&page=Wikipedysta%3ATomaszlach

pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Specjalna:Rejestr/block&page=Wikipedysta%3APawe%C5%82%20Perka

pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Wk%C5%82ad/Pawe%C5%82_Perka

No to nie dziwcie się, że jedna z ofiar admińskiego mobbingu określona przez adminów jako "propagator nazizmu" postanowiła odpłacić pięknym za nadobne...
zbananizowani za żywota 3.09.2012 (9:30:52)
 30  
Administratorzy Wikipedii fałszywie zrównują z oszustwami i z totalitaryzmami następującą tematykę: www . wikinfo . org / Multilingual / index . php / Category:Primordiality , do tego za jej zamieszczanie w Wikipedii karzą bananami i rewertami, a nawet szczują ABUSE na związanych z tą tematyką wikipedystów. Oto namacalny dowód administratorskich nadużyć w tym zakresie: [grecka litera "J" ISTNIEJE] www . fileformat . info / info / unicode / char / 3f3 / index . htm , [artykuł na temat greckiej litery "J" ZWANDALIZOWANY przez administratora] pl . wikipedia . org / w / index . php ? title = Specjalna : Rejestr & page = Jot
wikipedia NIE jest wolna 15.01.2013 (16:36:26)
 29