Łukasz Szewczyk22.01.2013 (15:38)11 komentarzy

Smartfony z Androidem podbijają Polskę

Prawie połowa sprzedanych telefonów komórkowych w 2012 roku to smartfony - wynika z szacunków zaprezentowanych przez Rzeczpospolitą. Z kolei w tym roku sprzedaż smartfonów może wyprzedzić tzw. prostsze telefony komórkowe.
Android
Mimo, że nie wykorzystujemy potencjału smartfonów, coraz więcej Polaków kupuje zaawansowane telefony komórkowe. Z szacunków Rzeczpospolitej wynika,że w ubiegłym roku na polskim rynku sprzedano od 10 do 11 milionów telefonów komórkowych, z czego około 5 milionów to smartfony. Dodatkowo 77 proc. sprzedanych smartfonów to modele wyposażone w system AndroidZ danych IDC wynika, że w trzecim kwartale 2012 roku sprzedaż smartfonów stanowiła około 46 proc. wszystkich telefonów komórkowych sprzedanych w Polsce. Specjaliści IDC szacują, że w ciągu roku udział sprzedaży smartfonów w Polsce może osiągnąć nawet 56 proc.Popularność smartfonów potwierdzają także operatorzy. Jak czytamy w Rzeczpospolitej, w ciągu roku liczba smartfonów w sieci T-Mobile podwoiła się. Już blisko 70 proc. sprzedaży w sieci T-Mobile stanowią smartfony. Sprzedaż smartfonów szybko rośnie także u pozostałych operatorów komórkowych.
Rzeczpospolita

Komentarze (1 - 10 z 11)

android ma 3/4 polskiego rynku
 0  
Treść komentarza może zawierać obraźliwe słowa - kliknij by wyświetlić.
Na dzień dzisiejszy android jest zajeb. Dla mnie bomba :)
 0  
Poprawiam posta : Na dzień dzisiejszy android jest najlepszy . Dla mnie bomba :)
 3  
Oczywiście że Android w Tej chwili jest najlepszy Jest prawie wszędzie

www.east-import.pl
 8  
Najlepszy... chyba najtańszy....
 2  
Android jest do dupy, ja wybrałem symbiana, i symbian jest najlepszy. Android do działania potrzebuje czterech rdzeni teraz, i wraz się przycina, to taka kobyła i nic więcej.
Mało wiesz Człowieczku. JB 4.1 śmiga na dwurdzeniowych Więc nie wypisuj głupot


www.east-import.pl
 2  
IOS jest najlepszy ale jest tyko w drogim sprzęcie, za to dobrym jakościowo.
 3  
android zrobił to co kiedyś zrobił windows. Zmonopolizował rynek. Teraz nawet microsoft czuje się zagrożony. Niby wydali jakiegoś tam windowsa ale na tym etapie jest już za późno, ludzie się przyzwyczaili a przyzwyczajenia trudno zmienić. Sony też z lidera stał się outsiderem, bo przespali wyścig o budowę matryc lcd. urządzenia mobilne wypierają laptopy, które mają możliwość przenoszenia ale na pewno nie mieszczą sie w kieszeni czy w wypchanej papierami aktówce. Widzę to po sobie, jest dyskretniejszy, łatwiej wyciągnąć telefon czy tableta i nie potrzeba siedzieć. Chętniej korzystam z tableta niż z lapka.
 1  
Nie wiem czy ktoś pamięta ale jest jeszcze ciekawy system w tel. BlackBerry którego 10 odsłona startuje w tym miesiącu i może trochę namieszac na rynku. Oczywiście nie zagrozi Androidowi który jest zrobiony dla masz ale wymagający użytkownik może mieć wiele pociechy z nowych terminali BlackBerry w tym roku.
 3  
Jestem w trakcie przejścia z iPhone'a 4s na Samsung Galaxy Note II. Niby Apple nie przestało mi się podobać i na pewno jeszcze kupię od nich telefon (poza tym nadal mam iPada), ale ten Samsung ma więcej potrzebnych mi możliwości i bateria działa prawie 2x dłużej. :P
 1