Artukuł sponsorowanyMateriał reklamowy30.10.2024 (14:08)

Łatwe i szybkie wyposażenie mieszkania na wynajem? Tylko w Agacie - opinie są jednoznaczne!

Statystyki nie kłamią: rośnie odsetek Polaków mieszkających w wynajmowanych lokalach. Troje na czterech ankietowanych woli wprowadzić się do w pełni umeblowanego mieszkania, nawet jeśli wiąże się to z wyższym czynszem. Nic dziwnego - nikt nie chce żyć wśród przypadkowo dobranych mebli czy zaczynać od zera w pustych czterech ścianach. Jak więc szybko i kompleksowo wyposażyć mieszkanie na wynajem, by przyciągało wymarzonych lokatorów?
Fot. materiały prasowe

Rosnące wymagania najemców

Według najnowszych dostępnych danych Eurostatu ok. 12,8% Polaków mieszka w wynajmowanych lokalach. Choć odsetek ten rośnie, wciąż pozostaje relatywnie niski w porównaniu do średniej unijnej, która wynosi ok. 31%. Rynek najmu w Polsce jednak dynamicznie się rozwija. Przybywa ofert mieszkań na wynajem, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu tym segmentem rynku nieruchomości.
Jednocześnie najemcy stają się wymagający: zwracają uwagę nie tylko na lokalizację czy cenę, ale przede wszystkim na standard wykończenia i wyposażenia mieszkania. Jak czytamy w publikacji "Dobry {wy}najem" powstałej we współpracy zespołów ThinkCo i Otodom, mieszkanie umeblowane względem nieumeblowanego preferuje aż 76% ankietowanych. To właśnie te czynniki często przesądzają o wyborze konkretnej oferty. Nic dziwnego - w końcu nikt nie chce wprowadzać się do pustych czterech ścian ani mieszkać wśród przypadkowo dobranych mebli z różnych epok. Jak więc szybko i sprytnie urządzić mieszkanie na wynajem, by przyciągało potencjalnych lokatorów?

Czego oczekują najemcy? Obligatoryjne wyposażenie

Czasy przypadkowych mebli w mieszkaniach na wynajem bezpowrotnie minęły. Współcześni najemcy, zwłaszcza z pokolenia Y i Z, mają konkretne oczekiwania. Niejednokrotnie wolą zapłacić więcej za mieszkanie w pełni umeblowane, ale urządzone spójnie i ze smakiem - w neutralnej, jasnej kolorystyce i o prostych, geometrycznych formach.

Wśród obowiązkowego wyposażenia należy wymienić:
- drzwi wewnętrzne,
- zestaw mebli do kuchni oraz podstawowe urządzenia AGD, w tym zlew z ociekaczem,
- pełny zestaw armatury łazienkowej oraz pralkę,
- przestronną szafę,
- łóżko dwuosobowe lub ramę łóżka, a w mniejszych mieszkaniach - rozkładaną sofę,
- stół do spożywania posiłków oraz krzesła.

Mile widziane są również:
- komoda,
- biurko/ strefa do pracy zdalnej,
- półki na książki i drobiazgi,
- zastawa i sztućce, szklanki oraz podstawowe przyrządy kuchenne,
- lustro i wieszak na okrycia wierzchnie,
- lampa stojąca i stołowa.
- systemy do przechowywania, które pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń - co nabiera szczególnego znaczenia w przypadku kawalerek i mieszkań dwupokojowych.

Rozwiązanie, które sprawdza się najlepiej, to kompleksowe wyposażenie mieszkania w jednym miejscu. Sklepy Agata oferują nie tylko meble i dodatki w różnych stylach, ale także fachowe doradztwo w zakresie aranżacji wnętrz. To podejście doceniają zarówno właściciele mieszkań, jak i najemcy. Nie dziwią więc pozytywne opinie o Agacie, które można znaleźć w internecie. Klienci chwalą szczególnie kompleksową obsługę, intuicyjne planery oraz ceny na każdą kieszeń.

Do's and don'ts, czyli dobre i złe praktyki w wyposażaniu mieszkań na wynajem

Urządzając mieszkanie pod wynajem, aż chce się wykorzystać stare meble z domowej graciarni albo kupić najtańsze wyposażenie z przypadkowych wyprzedaży. Stop! To najkrótsza droga do porażki. Eksperci z branży nieruchomości zgodnie odradzają używania sprzętów o wątpliwej proweniencji i jakości.

Na czarnej liście znajdują się przede wszystkim niedzisiejsze tapczany i meblościanki z poprzedniej epoki. Pod żadnym pozorem nie stawiaj też w mieszkaniu na wynajem mebli, które noszą ślady intensywnego użytkowania - poplamione materace, obtłuczone narożniki szafek, porysowane blaty stołów czy wyblakłe obicia krzeseł to prosta droga do utraty potencjalnych najemców. A co z babcinym kredensem? O ile nie jest to stylowy mebel vintage w doskonałym stanie, lepiej zostaw go na działce. Współcześni najemcy oczekują spójnej, nowoczesnej aranżacji, a nie składowiska mebli z różnych epok i w rozmaitych stylach. Na liście przedmiotów zakazanych znajdują się także zdjęcia, pamiątki, książki, obrazy i instrumenty muzyczne należące do właściciela, a także rośliny doniczkowe (nie każdy je lubi i ma do nich rękę).

A co warto zostawić do decyzji najemcy? Firanki, zasłony, poduszki, dywany, świeczniki, obrusy, stroiki, obrazy itd. - te elementy są bardzo osobiste i każdy ma swoje preferencje co do stylu oraz kolorystyki. Pozostawiając przestrzeń na tego typu dodatki, dajesz najemcy możliwość spersonalizowania wnętrza i stworzenia atmosfery, w której będzie czuł się jak u siebie. Ponadto, rezygnując z narzucania własnej wizji dekoracyjnej, unikasz ryzyka, że Twój gust nie trafi w upodobania potencjalnych lokatorów. Dzięki temu możesz realnie przyczynić się do jego większego zadowolenia z wynajmowanego lokum.